Końcówka do węża to element armatury przemysłowej umożliwiający stworzenie połączenia do instalacji rurowej. Odpowiednio dobrana średnica gwintu końcówki sprawia, że połączenie to jest trwałe i szczelne.

Końcówki do węża – gdzie znajdują zastosowanie?

Końcówki do węży znajdują powszechne zastosowanie w różnego rodzaju instalacjach rurowych stosowanych w branży przemysłowej czy też systemach gaśniczych. Przykładem wykorzystania tego elementu armatury może być końcówka węża strażackiego gwarantująca stabilność połączenia nawet w przypadku dużego ciśnienia przepływającej wody.

Wytrzymałe końcówki do węży

Systemy hydrauliczne są narażone na uszkodzenia wywołane dużym ciśnieniem przepływającego medium oraz niszczącym wpływem wilgoci. Dlatego w naszej ofercie znajdują się końcówki do węży wykonane ze stali ocynkowanej. Cechuje się ona bardzo wysoką odpornością na korozję, co znacznie przedłuża żywotność końcówek i zapewnia niezawodność konstrukcji. Aby łączenie było szczelne, należy również pamiętać o założeniu odpowiedniej opaski zaciskowej oraz dobraniu średnicy końcówki do średnicy węża i grubości jego ścianki.

Końcówka na wąż – sprawdź ofertę KUMA!

Specjalizujemy się w dostarczaniu wytrzymałych elementów instalacji przemysłowych do transportu medium w postaci różnego rodzaju cieczy i gazów. Nasze produkty są wykonane z trwałych materiałów przeznaczonych do pracy w najbardziej wymagających warunkach. Doradzamy również naszym klientom w doborze odpowiednich rozwiązań. Jeśli szukasz kompleksowej obsługi, koniecznie zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie i skontaktuj się z nami, aby poznać więcej szczegółów!