Opaska zaciskowa do węża służy do trwałego montażu złączy i końcówek do elastycznych węży przemysłowych. Powstałe w ten sposób stabilne połączenie pozwala na intensywną eksploatację gotowej instalacji bez obaw o ryzyko jej uszkodzenia.

Opaska zaciskowa na wąż – gdzie znajduje zastosowanie?

Opaski zaciskowe metalowe do węży znajdują powszechne zastosowanie w branży przemysłowej w różnego rodzaju instalacjach rurowych. Wykorzystuje się je do łączenia węży transportujących płynne i gazowe medium. Stanowią wzmocnienie konstrukcji oraz wzmacniają szczelność połączenia.

Trwałe obejmy zaciskowe do węży

Medium przepływające przez układ pod dużym ciśnieniem może przyczyniać się do rozszczelnienia instalacji lub jej uszkodzenia. Aby uniknąć strat energii i zabezpieczyć miejsce łączenia niezbędne jest użycie wytrzymałych opasek zaciskowych o średnicy dobranej do zewnętrznej średnicy węża. Przy doborze odpowiedniego modelu należy również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane są przewody, sposób ich wykończenia, a także środowisko, w jakim będą pracować – w tym ciśnienie robocze, temperaturę oraz ryzyko korozji.

Opaski zaciskowe na węże – sprawdź ofertę KUMA!

Oferujemy opaski zaciskowe na węże o różnych modelach i średnicach – od kilkunastu milimetrów do nawet kilkunastu centymetrów. Liczne warianty umożliwiają dobór opaski idealnie dopasowanej do wielkości konkretnego przewodu. Daje to gwarancję stworzenia szczelnego i stabilnego połączenia. Już teraz sprawdź obejmy zaciskowe do węży dostępne w naszej ofercie i wybierz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb!