Przemysł technologiczny przyczynia się do generowania różnego rodzaju odpadów produkcyjnych. Jednym z nich są trociny i wióry powstające podczas obróbki drewna. Do bezpiecznego i skutecznego pozbywania się ich ze stanowisk pracy oraz otoczenia wykorzystuje się rury do wyciągu trocin.

Gdzie wykorzystuje się rury odciągowe?

Rury odciągowe znajdują powszechne zastosowanie w przemyśle drzewnym. Stanowią istotny element instalacji służących do odciągania substancji gazowych i pyłów, na przykład zanieczyszczeń powstałych podczas obróbki ubytkowej drewna. Rury te są chętnie wykorzystywane w branży meblowej i stolarskiej.

Najwyższej jakości rury do wyciągu trocin

Rury do wyciągu trocin muszą cechować się dużą wytrzymałością – transport pyłów odpadowych przy podwyższonym ciśnieniu generuje bowiem tarcie, które mogłoby powodować poważne uszkodzenia mechaniczne instalacji i prowadzić do jej perforacji. Dlatego produkowane przez nas rury są wykonane z wysokiej jakości poliuretanu odpornego na ścieranie i zachowującego swoje właściwości zarówno przy obniżonej, jak i podwyższonej temperaturze.

Rury odciągowe – sprawdź ofertę KUMA!

Rury odciągowe dostępne w naszej ofercie są przeznaczone do zastosowań przemysłowych i mogą pracować w wymagających warunkach. Potrzebujesz modelu odpornego na działanie chemikaliów, a może szukasz bezpiecznego rozwiązania do transportowania materiałów takich jak ziarna czy granulaty, powodujących zwiększone tarcie wewnątrz instalacji? Sprawdź naszą ofertę i wybierz model dostosowany do Twoich potrzeb. Masz pytania? Skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego produktu!