Węże poliuretanowe to wytrzymałe i elastyczne przewody służące do transportu medium w postaci powietrza, wody lub cząstek ciał stałych. Produkty te znajdują zastosowanie w wielu gałęziach branży przemysłowej w instalacjach hydraulicznych oraz pneumatycznych.

Charakterystyka węży poliuretanowych

Węże poliuretanowe cechują się podwyższoną odpornością na ścieranie, dużą elastycznością oraz wytrzymałością przedłużającą żywotność rur wykonanych z tego materiału. Standardowe węże mogą pracować w zakresie temperatury wynoszącym od -40°C do +90°C, a węże do wysokich temperatur zachowują swoje właściwości w zakresie temperatury wynoszącym od -60°C do nawet +300°C.

Węże do artykułów sypkich takie jak między innymi węże do dmuchaw do zboża charakteryzują się specjalną konstrukcją ułatwiającą bezpieczny transport pyłów i niewielkich ciał stałych. Zewnętrzna powłoka wypełniona jest stalową spiralą zabezpieczającą przewód przed pękaniem, a gładkie ścianki wewnętrzne umożliwiają płynny transport sypkiego medium.

Wąż poliuretanowy w zależności od zastosowanego typu poliuretanu jest również odporny na wiele czynników chemicznych, wśród nich na tłuszcze i oleje.

Węże ssawne poliuretanowe – sprawdź ofertę KUMA!

Węże ssawne poliuretanowe znajdują powszechne zastosowanie w branży przemysłowej. Służą do transportu sprężonego czystego i zanieczyszczonego powietrza, mogą być także wykorzystywane do odciągu trocin. W naszej ofercie znajdują się liczne rury ssawne wykonane z poliuretanu przeznaczone do różnego rodzaju zastosowań. Konstrukcja węży zaprojektowanych do przesyłania ssącego lub tłoczącego ciał stałych powodujących duże tarcie, takich jak ziarna czy granulaty, została dodatkowo wzmocniona.

Instalacje przemysłowe wymagają stosowania wytrzymałych rozwiązań, dlatego oferujemy liczne warianty węży przemysłowych. Każdy wąż poliuretanowy jest dostępny w różnych długościach, średnicach, konstrukcjach oraz rodzajach powierzchni. Szczegółowe informacje dotyczące każdego przewodu znajdziesz na stronie danego produktu.

Potrzebujesz masywnego węża do zadań specjalnych? A może przewód musi być wysoce wytrzymały, a jednocześnie lekki? W naszej ofercie znajdziesz rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb. Sprawdź przemysłowe węże poliuretanowe dostępne na naszej stronie i zapoznaj się z charakterystyką produktów dostępnych w ofercie. Wykonujemy także na zamówienie węże o nietypowych rozmiarach.

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami, a chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości!